RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
SUNY Fredonia Track and Field and Cross Country - Fredonia, New York
Blue Devils
280 Central Ave, Fredonia, New York, 14063, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (39 articles)
2013 - (141 articles)
2014 - (151 articles)
2015 - (162 articles)
2016 - (110 articles)
2017 - (151 articles)
2018 - (131 articles)
2019 - (97 articles)
2020 - (61 articles)
2021 - (88 articles)
2022 - (56 articles)
2023 - (41 articles)
Featured
0
Misc News
15
fredoniabluedevils.com Mens T&F
2
fredoniabluedevils.com Mens XC
10
fredoniabluedevils.com Womens T&F
2
fredoniabluedevils.com Womens XC
10
All
39
Gajewski second at CWRU, sets two team marks in heptathlon
Dec 9th 2012, 6:45pm
Pair compete in men's heptathlon in Ohio
Dec 8th 2012, 6:29pm
2012 Results - RIT Early Season Invitational
Dec 7th 2012, 12:10am
School record among solid season-opening finishes
Dec 6th 2012, 8:05pm
2012 Results - NCAA D3 Cross Country Championships
Nov 17th 2012, 7:42pm
Hess reflects upon 2012 NCAA experience
Nov 17th 2012, 11:40am
«
1
»
Search
2012 Results - RIT Early Season Invitational
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Dec 7th 2012, 12:10am
Comments
RIT Early Season Invitational
- Dec 6, 2012
Rochester, NY, US
Timing/Results by:
Yen Timing Services - Fairport - NY - Timing
« Filter Results by Team: »
Alfred U
Cobleskill
Daemen
Extreme Perf
Nazareth
Rochester IT
St. John Fisher
SUNY Fredonia State
SUNY Geneseo
Unattached
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
500m
|
1k
|
Mile
|
5k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
500m
|
1k
|
Mile
|
5k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Garcia, Melique
10
Cobleskill
07.15
nwi
1
2
Dimino, Khyle
12
Unattached
07.17
nwi
1
3
Lopez, Chris
12
Alfred U
07.21
nwi
1
4
Rodriguez, Justin
9
St. John Fisher
07.26
nwi
1
5
Posimato, Nicholas
9
SUNY Geneseo
07.35
nwi
1
6
Pfister, Zach
12
Rochester IT
07.38
nwi
1
7
Lee, Cameron
12
Rochester IT
07.44
nwi
1
8
Wilson, Drake
10
Rochester IT
07.49
nwi
1
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dimino, Khyle
12
Unattached
07.11
nwi
3
2
Garcia, Melique
10
Cobleskill
07.16
nwi
5
3
Rodriguez, Justin
9
St. John Fisher
07.29
nwi
4
4
Lopez, Chris
12
Alfred U
07.32
nwi
1
5
Lee, Cameron
12
Rochester IT
07.32
nwi
3
6
Pfister, Zach
12
Rochester IT
07.40
nwi
3
7
Wilson, Drake
10
Rochester IT
07.41
nwi
2
8
Posimato, Nicholas
9
SUNY Geneseo
07.42
nwi
1
9
Antonio, Nicholas
12
St. John Fisher
07.44
nwi
2
10
Besso, Ian
12
SUNY Geneseo
07.47
nwi
2
11
Echevarria, Derek
12
Alfred U
07.52
nwi
4
12
Ferguson, Mykel
11
Alfred U
07.53
nwi
5
13
Griffith, Kelvin
9
Cobleskill
07.54
nwi
4
14
Perez, Nicholas
10
Rochester IT
07.55
nwi
4
15
Dagostino, Joseph
9
St. John Fisher
07.56
nwi
5
16
Schweickert, Cody
9
St. John Fisher
07.58
nwi
5
17
Whelton, Michael
9
Rochester IT
07.61
nwi
3
18
Barros, Mukhtar
9
Cobleskill
07.62
nwi
1
19
Wehner, Chris
10
St. John Fisher
07.66
nwi
4
20
Mersereau, Marcus
11
Nazareth
07.68
nwi
4
21
Flumerfeldt, Nicholas
10
Rochester IT
07.69
nwi
3
22
Matos, Gregory
9
Alfred U
07.74
nwi
2
23
Camacho, Alberto
9
Rochester IT
07.80
nwi
2
24
Popple, Jacob
10
St. John Fisher
07.82
nwi
3
25
Keegan, Michael
11
Rochester IT
07.86
nwi
4
26
Cronin, Joe
10
Rochester IT
07.87
nwi
5
27
Chase, Brent
9
Rochester IT
07.88
nwi
1
28
Kemp, Richard
9
Cobleskill
07.91
nwi
2
29
Witte, Matthew
9
Rochester IT
07.91
nwi
4
30
DeGarmo, Marshall
10
SUNY Geneseo
07.92
nwi
1
31
Emery, Travis
10
Rochester IT
08.03
nwi
1
32
Smith, Brian
9
St. John Fisher
08.09
nwi
1
33
Crowder-Davis, Anthony
9
Alfred U
08.12
nwi
2
34
Krangbaye, Patrick
9
Alfred U
08.53
nwi
3
--
Catalano, Andrew
10
SUNY Geneseo
FS
nwi
3
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Coley, Javante
10
Cobleskill
23.04
nwi
1
2
Garcia, Melique
10
Cobleskill
23.29
nwi
1
3
Dimino, Khyle
12
Unattached
23.32
nwi
2
4
Rodriguez, Justin
9
St. John Fisher
23.78
nwi
4
5
McMillan-Moss, Keilan
9
Cobleskill
23.96
nwi
3
6
Weaver, Jeremy
12
Alfred U
24.02
nwi
2
7
Collins, Liam
11
SUNY Geneseo
24.13
nwi
3
8
Griffith, Kelvin
9
Cobleskill
24.17
nwi
3
9
Azimyt, Tchabelino
9
Alfred U
24.18
nwi
9
10
Moade Jr., Thomas
9
Cobleskill
24.21
nwi
1
11
Andrews, Mike
10
Rochester IT
24.21
nwi
3
12
Antonio, Nicholas
12
St. John Fisher
24.47
nwi
5
13
Asante, Godfrey
9
Cobleskill
24.51
nwi
1
14
Ogilvie, Brian
9
SUNY Fredonia St
24.52
nwi
2
15
Hambleton, Eric
9
Rochester IT
24.69
nwi
6
16
Drake, Taylor
NA
Alfred U
24.69
nwi
10
17
Posimato, Nicholas
9
SUNY Geneseo
24.77
nwi
2
18
Garland, LaVaughn
9
Cobleskill
24.91
nwi
5
19
Accuosti, Nick
10
Rochester IT
24.93
nwi
5
20
Ferguson, Mykel
11
Alfred U
25.08
nwi
6
21
Lewis, Desmond
9
Alfred U
25.10
nwi
10
22
Dagostino, Joseph
9
St. John Fisher
25.18
nwi
8
23
Bryant, Tyrese
10
St. John Fisher
25.28
nwi
7
24
Mersereau, Marcus
11
Nazareth
25.30
nwi
7
25
Witte, Matthew
9
Rochester IT
25.50
nwi
5
26
McDowell, James
10
St. John Fisher
25.53
nwi
7
27
Camacho, Alberto
9
Rochester IT
25.61
nwi
6
28
Bernardez, Joseph
9
Cobleskill
25.69
nwi
10
29
Simonelli, Jared
9
Rochester IT
25.72
nwi
7
30
Rogers, Kyle
10
St. John Fisher
25.73
nwi
8
31
Chase, Brent
9
Rochester IT
25.73
nwi
6
32
Popple, Jacob
10
St. John Fisher
26.00
nwi
7
33
Contestabile, Justin
9
Cobleskill
26.22
nwi
9
34
Smith, Brian
9
St. John Fisher
27.21
nwi
9
35
Crowder-Davis, Anthony
9
Alfred U
27.88
nwi
8
36
Staples, Matt
12
St. John Fisher
29.79
nwi
9
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coley, Javante
10
Cobleskill
52.28
1
2
Weaver, Jeremy
12
Alfred U
52.94
1
3
Moade Jr., Thomas
9
Cobleskill
52.96
1
4
Paulino, Miguel
10
Cobleskill
52.97
2
5
Wilkes, Trevor
9
St. John Fisher
53.04
3
6
Hayes, Andrew
9
SUNY Geneseo
53.45
3
7
Kozlowski, Jeremy
9
SUNY Fredonia St
53.47
3
8
Wasik, Ron
12
SUNY Fredonia St
54.01
2
9
Battaglia, Robert
11
St. John Fisher
54.17
5
10
Andrews, Mike
10
Rochester IT
54.18
2
11
Hambleton, Eric
9
Rochester IT
54.59
3
12
Accuosti, Nick
10
Rochester IT
54.80
4
13
Moulton, Travis
10
SUNY Fredonia St
54.93
4
14
Garland, LaVaughn
9
Cobleskill
55.02
5
15
Catalano, Andrew
10
SUNY Geneseo
55.04
4
16
Brennan, Alex
11
SUNY Fredonia St
55.14
2
17
Graham, Auste
9
Cobleskill
55.40
2
18
Cassidy, Dylan
9
St. John Fisher
55.62
7
19
McDowell, James
10
St. John Fisher
56.89
5
20
Simonelli, Jared
9
Rochester IT
58.10
4
21
Johnson, Terric
9
Nazareth
58.66
5
22
Sellers, Jordan
9
Rochester IT
58.99
5
23
Miazga, Aaron
11
St. John Fisher
59.19
6
24
Massaro, Mark
12
St. John Fisher
1:03.62c
6
25
Zimmerman, Josh
10
St. John Fisher
1:03.63c
6
26
Staples, Matt
12
St. John Fisher
1:06.65c
7
27
Litz, Ethan
9
St. John Fisher
1:08.59c
6
Mens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brunner, Caryl
12
Rochester IT
1:09.80c
1
2
Schierer, Philip
12
Nazareth
1:09.95c
1
3
Brito, Randy
12
Alfred U
1:10.25c
1
4
Thorpe, Peter
12
Rochester IT
1:11.83c
2
5
Melia, Vincent
9
SUNY Fredonia St
1:13.38c
2
6
Bernardez, Joseph
9
Cobleskill
1:14.32c
3
7
Kirschbaum, Brendan
9
Rochester IT
1:14.92c
2
8
Kovalovsky, Jed
10
SUNY Fredonia St
1:15.40c
1
9
Marotta, Joseph
12
Cobleskill
1:18.40c
3
10
Gillio, Alec
9
Cobleskill
1:24.49
3
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Giannino, Matt
11
Rochester IT
2:31.81
1
2
George, Anthony
11
SUNY Geneseo
2:36.22
1
3
Irr, Adam
12
Rochester IT
2:36.57
1
4
DeBoever, Nathaniel
11
SUNY Geneseo
2:37.38
1
5
Rummel, Nolan
11
Alfred U
2:38.10
1
6
Steiger, Aidan
9
Rochester IT
2:39.52
1
7
Nelson, Zach
12
Rochester IT
2:40.53
1
8
Bernardo, Andrew
10
Rochester IT
2:40.69
1
9
Mintz, Jesse
11
SUNY Fredonia St
2:42.61
1
10
Cook, Jeremy
5
Rochester IT
2:43.02
1
11
Benner, Thomas
12
Rochester IT
2:43.61
1
12
Pepero, Corey
12
Daemen
2:43.73
1
13
Pelzar, Jon
9
Rochester IT
2:46.08
1
14
Enser, Travis
Daemen
2:51.87
1
15
Marshburn, Terel
10
Alfred U
2:54.68
1
16
Mangiafesto, Jeffrey
9
St. John Fisher
2:56.38
1
17
Campbell, Ben
9
Alfred U
3:16.24
1
18
Howland, Mark
9
Alfred U
3:40.38
1
--
Czajka, Matthew
10
St. John Fisher
DQ
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kurvach, Mike
5
Rochester IT
4:28.15
1
2
Mulcahy, Collin
9
SUNY Fredonia St
4:29.59
1
3
Gabriel, Billy
10
SUNY Geneseo
4:30.08
1
4
Piacentini, Anthony
11
SUNY Fredonia St
4:36.26
1
5
Magnussen, Evan
10
St. John Fisher
4:37.17
1
6
Rondeau, Samuel
11
Rochester IT
4:38.81
1
7
Smith, Brett
12
Daemen
4:40.24
1
8
Herbert, Matt
10
St. John Fisher
4:40.25
1
9
Mikols, Eric
9
St. John Fisher
4:44.38
1
10
Potter, Eddie
11
Alfred U
4:48.24
1
11
Reid, Kyle
10
Rochester IT
4:49.11
1
12
Bradley, Adam
11
St. John Fisher
4:50.23
1
13
Hamouda, Adrian
10
Rochester IT
4:50.70
1
14
Marsico, Joseph
9
Rochester IT
4:52.19
1
15
Harbol, Sam
9
St. John Fisher
4:56.49
1
16
Lape, Michael
9
Cobleskill
4:58.41
1
17
Greiner, John
9
St. John Fisher
4:58.61
1
18
Eustance, Zach
10
Daemen
5:00.52
1
19
Hill, Jordan
12
Rochester IT
5:01.88
1
20
Badger, Michael
10
Cobleskill
5:02.51
1
21
Jablonski, Kevin
10
St. John Fisher
5:03.36
1
22
Ippolito, Vince
10
St. John Fisher
5:09.57
1
23
Hilt, Zach
10
St. John Fisher
5:11.30
1
24
Howland, Mark
9
Alfred U
6:12.94
1
Mens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moynihan, Ryan
10
SUNY Geneseo
15:38.93
1
2
Casto, Ben
10
Rochester IT
15:46.10
1
3
Fekete, Peter
12
Nazareth
15:46.74
1
4
Peterson, Michael
11
Rochester IT
15:47.24
1
5
Krenzer, Michael
12
Rochester IT
16:15.06
1
6
Kier, Benjamin
12
Rochester IT
17:01.57
1
7
Swartz, Casey
9
SUNY Fredonia St
17:34.03
1
8
Cancilla Jr., Chris
9
Cobleskill
19:55.57
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Eric
9
SUNY Fredonia St
08.48
nwi
1
2
Caughell, Carl
12
SUNY Fredonia St
08.53
nwi
1
3
Lee, Cameron
12
Rochester IT
08.61
nwi
1
4
Wehner, Chris
10
St. John Fisher
08.68
nwi
1
5
Pfister, Zach
12
Rochester IT
08.90
nwi
1
6
Kelley, Benjamin
11
Rochester IT
09.02
nwi
1
7
Hoffman, Nicholas
12
SUNY Geneseo
09.25
nwi
1
8
McMillan-Moss, Keilan
9
Cobleskill
09.41
nwi
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Eric
9
SUNY Fredonia St
08.54
nwi
2
2
Caughell, Carl
12
SUNY Fredonia St
08.59
nwi
1
3
Lee, Cameron
12
Rochester IT
08.63
nwi
3
4
Wehner, Chris
10
St. John Fisher
08.72
nwi
2
5
Pfister, Zach
12
Rochester IT
08.84
nwi
4
6
Kelley, Benjamin
11
Rochester IT
08.93
nwi
1
7
McMillan-Moss, Keilan
9
Cobleskill
08.96
nwi
4
8
Hoffman, Nicholas
12
SUNY Geneseo
09.21
nwi
3
9
Fullerton, Aidan
9
SUNY Geneseo
09.56
nwi
3
10
Contestabile, Justin
9
Cobleskill
09.61
nwi
1
11
Stadtmueller, Shane
12
Alfred U
09.95
nwi
4
12
Marotta, Joseph
12
Cobleskill
09.96
nwi
1
13
Miranda, Dan
12
Nazareth
10.23
nwi
2
14
Cassidy, Dylan
9
St. John Fisher
10.27
nwi
2
15
Zahedan, Arash Memarzade
9
Rochester IT
10.34
nwi
2
16
Wagner, Jamey
9
Rochester IT
10.53
nwi
1
17
Schuler, Dylan
10
Rochester IT
10.99
nwi
3
18
Castro, Carlos
9
Rochester IT
12.01
nwi
4
--
Bailey, Anthony
9
Cobleskill
DQ
nwi
3
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Rochester IT
1:35.08
1
2
Relay Team
SUNY Geneseo
1:36.00
1
3
Relay Team
St. John Fisher
1:37.84
2
4
Relay Team
Alfred U
1:39.22
1
5
Relay Team
St. John Fisher
1:39.77
2
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Alfred U
3:31.19
1
2
Relay Team
Rochester IT
3:35.17
1
3
Relay Team
St. John Fisher
3:37.54
2
4
Relay Team
Rochester IT
3:38.67
2
5
Relay Team
SUNY Fredonia St
3:38.75
1
6
Relay Team
SUNY Fredonia St
3:41.87
1
7
Relay Team
Nazareth
3:42.06
1
8
Relay Team
Rochester IT
3:54.35
2
9
Relay Team
St. John Fisher
3:59.87
3
10
Relay Team
St. John Fisher
4:01.61
3
11
Relay Team
St. John Fisher
4:03.86
3
12
Relay Team
Alfred U
4:09.75
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Rochester IT
8:36.58
1
2
Relay Team
St. John Fisher
8:39.92
1
3
Relay Team
Alfred U
8:58.31
1
4
Relay Team
Rochester IT
8:59.19
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fox, Mark
10
Daemen
13.91m
(45'7.5)
1
2
Haynes, Michael
12
Rochester IT
13.81m
(45'3.5)
1
3
Koehler, Kyle
9
St. John Fisher
13.30m
(43'7.5)
1
4
Murphy, Brendan
12
SUNY Geneseo
13.13m
(43'0.75)
1
5
Duermeyer, Joseph
9
Alfred U
12.56m
(41'2.25)
1
6
Marshall, Lucas
10
Alfred U
12.48m
(40'11.25)
1
7
Caruso, Phillip
9
Alfred U
12.44m
(40'9.75)
1
7
Vuolo, Brandon
9
Nazareth
12.44m
(40'9.75)
1
9
Saxton, Jake
9
Rochester IT
12.23m
(40'1.5)
1
10
D'Amato, Brandon
10
Daemen
12.19m
(39'11.75)
1
11
Flynn, Vincent
9
Rochester IT
11.88m
(38'11.5)
1
12
Arni, Steven
12
Rochester IT
11.87m
(38'11.25)
1
13
Geiser, Kevin
9
SUNY Fredonia St
11.75m
(38'6.5)
1
13
Guerra, Prince Sundiata
11
Rochester IT
11.75m
(38'6.5)
1
15
Barry, Kyle
11
St. John Fisher
11.40m
(37'4.75)
1
16
Chippero, Christopher
11
Rochester IT
11.22m
(36'9.5)
1
17
DeNovio, Matthew
11
Rochester IT
11.11m
(36'5.25)
1
18
Terry, Sean
9
Rochester IT
11.00m
(36'1)
1
19
Iannuzo, Justin
10
St. John Fisher
10.32m
(33'10.25)
1
20
Skelly, Kiel
10
Alfred U
10.15m
(33'3.5)
1
21
Ross, Joshua
9
Alfred U
10.14m
(33'3)
1
22
Darby, Tyler
10
St. John Fisher
10.02m
(32'10.25)
1
23
O'Brien, Sean
9
Daemen
9.80m
(32'1.75)
1
24
Ulm, Dylan
9
Rochester IT
9.25m
(30'4)
1
25
Conway, Daniel
10
Rochester IT
9.07m
(29'9)
1
26
Schuler, Dylan
10
Rochester IT
7.42m
(24'4)
1
27
Wagner, Jamey
9
Rochester IT
7.01m
(22'11.75)
1
28
Castro, Carlos
9
Rochester IT
6.84m
(22'5.25)
1
Mens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murphy, Brendan
12
SUNY Geneseo
15.43m
(50'7.25)
1
2
Haynes, Michael
12
Rochester IT
13.94m
(45'8.75)
1
3
Duncanson, William
9
SUNY Geneseo
12.93m
(42'5)
1
4
Radley, Max
12
SUNY Fredonia St
12.57m
(41'2.75)
1
5
Barry, Kyle
11
St. John Fisher
12.31m
(40'4.5)
1
6
Chippero, Christopher
11
Rochester IT
11.44m
(37'6.25)
1
7
Arni, Steven
12
Rochester IT
11.08m
(36'4)
1
8
Saxton, Jake
9
Rochester IT
10.93m
(35'10.25)
1
9
Vuolo, Brandon
9
Nazareth
9.68m
(31'9)
1
10
Terry, Sean
9
Rochester IT
9.57m
(31'4.75)
1
11
Conway, Daniel
10
Rochester IT
9.11m
(29'10.5)
1
12
DeNovio, Matthew
11
Rochester IT
8.41m
(27'7)
1
13
Ulm, Dylan
9
Rochester IT
6.98m
(22'10.75)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dorren, Jamie
10
Rochester IT
2.03m
(6'7.75)
1
2
Riley, Eric
10
St. John Fisher
1.98m
(6'5.75)
1
3
Cassin, Isaiah
11
Alfred U
1.93m
(6'3.75)
1
3
McMillan-Moss, Keilan
9
Cobleskill
1.93m
(6'3.75)
1
5
Athias, Andrew
10
Rochester IT
1.88m
(6'2)
1
6
Bergere, Adrian
9
SUNY Geneseo
1.88m
(6'2)
1
7
Taverne, Luke
10
SUNY Geneseo
1.88m
(6'2)
1
8
Longo, Phil
10
SUNY Geneseo
1.83m
(6'0)
1
8
Drake, Taylor
NA
Alfred U
1.83m
(6'0)
1
8
Ferguson, Mykel
11
Alfred U
1.83m
(6'0)
1
11
Whelton, Michael
9
Rochester IT
1.73m
(5'8)
1
11
Fullerton, Aidan
9
SUNY Geneseo
1.73m
(5'8)
1
13
Mule, James
9
Alfred U
1.68m
(5'6)
1
--
Contestabile, Justin
9
Cobleskill
NH
(--)
1
--
Curtis, Rajab
9
Rochester IT
NH
(--)
1
--
Cornelius, Devin
9
St. John Fisher
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Moore, Marquis
12
Rochester IT
6.88m
(22'6.75)
nwi
1
2
Athias, Andrew
10
Rochester IT
6.70m
(21'11.75)
nwi
1
3
Connors, Kenton
9
Rochester IT
6.39m
(20'11.5)
nwi
1
4
Longo, Phil
10
SUNY Geneseo
6.34m
(20'9.5)
nwi
1
5
Brennan, Alex
11
SUNY Fredonia St
6.25m
(20'6)
nwi
1
6
Schweickert, Cody
9
St. John Fisher
6.24m
(20'5.5)
nwi
1
7
Ferguson, Mykel
11
Alfred U
6.21m
(20'4.25)
nwi
1
8
Barros, Mukhtar
9
Cobleskill
6.17m
(20'2.75)
nwi
1
9
Flumerfeldt, Nicholas
10
Rochester IT
6.15m
(20'2)
nwi
1
10
Epolito, Nathan
9
Alfred U
6.10m
(20'0)
nwi
1
11
Gayle, Khiary
9
Nazareth
6.08m
(19'11.25)
nwi
1
12
Mule, James
9
Alfred U
6.00m
(19'8)
nwi
1
13
Bailey, Anthony
9
Cobleskill
5.98m
(19'7.25)
nwi
1
14
Kemp, Richard
9
Cobleskill
5.96m
(19'6.5)
nwi
1
15
Fullerton, Aidan
9
SUNY Geneseo
5.90m
(19'4.25)
nwi
1
16
Rugg, Samuel
10
Daemen
5.87m
(19'3)
nwi
1
17
DiNola, Jason
10
Rochester IT
5.86m
(19'2.5)
nwi
1
18
Zahedan, Arash Memarzade
9
Rochester IT
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
19
Stadtmueller, Shane
12
Alfred U
5.47m
(17'11.25)
nwi
1
20
Cassin, Isaiah
11
Alfred U
5.46m
(17'10.75)
nwi
1
21
Wagner, Jamey
9
Rochester IT
5.45m
(17'10.5)
nwi
1
22
Schuler, Dylan
10
Rochester IT
5.34m
(17'6)
nwi
1
23
Stapleton, Andrew
Daemen
5.27m
(17'3.25)
nwi
1
24
Matos, Gregory
9
Alfred U
5.19m
(17'0.25)
nwi
1
25
Crowder-Davis, Anthony
9
Alfred U
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
26
Lewis, Desmond
9
Alfred U
4.82m
(15'9.75)
nwi
1
27
Castro, Carlos
9
Rochester IT
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
28
Krangbaye, Patrick
9
Alfred U
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Gary
Extreme Perf
14.04m
(46'0.75)
nwi
1
2
Gayle, Khiary
9
Nazareth
13.80m
(45'3.25)
nwi
1
3
Dorren, Jamie
10
Rochester IT
13.18m
(43'2.75)
nwi
1
4
Kemp, Richard
9
Cobleskill
13.17m
(43'2.5)
nwi
1
5
Barros, Mukhtar
9
Cobleskill
12.96m
(42'6)
nwi
1
6
Collins, Liam
11
SUNY Geneseo
12.90m
(42'3.75)
nwi
1
7
Harris, Namib
11
Cobleskill
12.53m
(41'1.25)
nwi
1
8
Bailey, Anthony
9
Cobleskill
12.36m
(40'6.5)
nwi
1
9
Mule, James
9
Alfred U
12.32m
(40'5)
nwi
1
10
Rugg, Samuel
10
Daemen
12.30m
(40'4.25)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Goebel, Ben
11
SUNY Fredonia St
4.25m
(13'11.25)
1
2
Pasanen, Jake
11
SUNY Geneseo
4.10m
(13'5.25)
1
3
Cronin, Joe
10
Rochester IT
3.95m
(12'11.5)
1
3
Bennett, Eric
Extreme Perf
3.95m
(12'11.5)
1
5
Machia, Thornton
9
Cobleskill
3.95m
(12'11.5)
1
5
Perez, Nicholas
10
Rochester IT
3.95m
(12'11.5)
1
7
Witmer, Austin
9
Cobleskill
3.95m
(12'11.5)
1
8
Kist, Michael
9
Rochester IT
3.80m
(12'5.5)
1
8
Rogan, Max
9
SUNY Fredonia St
3.80m
(12'5.5)
1
10
Porter, Scott
9
Rochester IT
3.65m
(11'11.5)
1
10
Becker, Ben
9
Rochester IT
3.65m
(11'11.5)
1
12
McKechney, Chris
10
Rochester IT
3.50m
(11'5.75)
1
13
Franclemont, Jeremy
10
Alfred U
3.35m
(10'11.75)
1
13
Whelton, Michael
9
Rochester IT
3.35m
(10'11.75)
1
--
Miskell, Corey
10
Rochester IT
NH
(--)
1
--
Stapleton, Andrew
Daemen
NH
(--)
1
--
Ralyea, Robert
9
Daemen
NH
(--)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cuevo, Diahann
12
SUNY Geneseo
08.14
nwi
1
2
Dambacher, Anna
9
SUNY Fredonia St
08.19
nwi
1
3
Hilliman, Miasia
10
Alfred U
08.22
nwi
1
4
Mastin, Morgan
10
St. John Fisher
08.24
nwi
1
5
Pierson, Taylor
9
Nazareth
08.25
nwi
1
6
Oliphant, Casey
9
Daemen
08.32
nwi
1
7
Perez, Alexis
11
SUNY Fredonia St
08.44
nwi
1
8
Lattuca, Nicoletta
10
St. John Fisher
08.47
nwi
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Cuevo, Diahann
12
SUNY Geneseo
08.14
nwi
2
2
Dambacher, Anna
9
SUNY Fredonia St
08.18
nwi
1
3
Oliphant, Casey
9
Daemen
08.21
nwi
1
4
Pierson, Taylor
9
Nazareth
08.25
nwi
5
5
Hilliman, Miasia
10
Alfred U
08.27
nwi
5
6
Mastin, Morgan
10
St. John Fisher
08.33
nwi
4
7
Lattuca, Nicoletta
10
St. John Fisher
08.42
nwi
4
8
Perez, Alexis
11
SUNY Fredonia St
08.49
nwi
2
9
Ridenour, Hope
10
Rochester IT
08.49
nwi
1
10
Barrett, Joleen
10
Daemen
08.52
nwi
4
11
Sosnowski, Jillian
10
Daemen
08.53
nwi
4
12
Chisi, Sibongile
10
Nazareth
08.54
nwi
3
13
Villar, Gabrielle
10
Rochester IT
08.55
nwi
2
14
Kalish, Sarah
10
SUNY Fredonia St
08.63
nwi
5
15
May, Natalie
12
Rochester IT
08.66
nwi
3
16
Bacher, Aimee
9
SUNY Geneseo
08.67
nwi
2
17
Banahene, Patricia
NA
Alfred U
08.75
nwi
5
18
Williams, Jahlisa
9
Cobleskill
08.82
nwi
5
19
Hughes, Marguerite
9
Rochester IT
08.86
nwi
4
20
Gordon, Amanda
12
Rochester IT
08.90
nwi
5
21
VanHoesen, Valerie
9
Rochester IT
08.92
nwi
3
22
Devine, Meghan
10
SUNY Fredonia St
08.95
nwi
1
23
Ratajczak, Alyssa
10
Rochester IT
09.00
nwi
2
24
Harkness, Taylor
9
Rochester IT
09.05
nwi
3
25
Mott, Christiana
9
SUNY Geneseo
09.06
nwi
5
26
Lavernoich, Rebecca
9
Rochester IT
09.09
nwi
1
27
Meier, April
11
Rochester IT
09.11
nwi
4
28
Stein, Samantha
10
Rochester IT
09.17
nwi
2
29
Lennington, Amber
10
St. John Fisher
09.17
nwi
1
30
Preston, Kelly
9
SUNY Geneseo
09.20
nwi
3
31
Myshchuk, Solomia
10
St. John Fisher
09.31
nwi
3
32
Wessells, Daniele
9
St. John Fisher
09.36
nwi
4
33
Vona, Meg
11
St. John Fisher
09.40
nwi
1
34
Caldwell, Alexandria
10
St. John Fisher
09.61
nwi
3
35
Heiligenthaler, Joelle
9
St. John Fisher
09.85
nwi
4
36
Warner, Indira
10
Alfred U
10.74
nwi
1
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Oliphant, Casey
9
Daemen
27.10
nwi
2
2
Cuevo, Diahann
12
SUNY Geneseo
27.34
nwi
1
3
Hilliman, Miasia
10
Alfred U
27.94
nwi
1
4
Ridenour, Hope
10
Rochester IT
27.97
nwi
1
5
Joefield, Princess
9
Cobleskill
28.26
nwi
1
6
Rusek, Amanda
9
Daemen
28.49
nwi
3
7
Hughes, Hannah
10
SUNY Geneseo
28.70
nwi
3
8
Larkins, Jordyn
12
Alfred U
28.88
nwi
1
9
Bacher, Aimee
9
SUNY Geneseo
29.05
nwi
2
10
Gordon, Amanda
12
Rochester IT
29.10
nwi
3
11
Banahene, Patricia
NA
Alfred U
29.37
nwi
2
12
VanHoesen, Valerie
9
Rochester IT
29.38
nwi
3
13
Lavernoich, Rebecca
9
Rochester IT
29.39
nwi
4
14
Wolcott, Rachel
10
St. John Fisher
29.42
nwi
5
15
Barrett, Joleen
10
Daemen
29.52
nwi
4
16
Traub, Joelle
9
St. John Fisher
29.54
nwi
5
17
Hughes, Marguerite
9
Rochester IT
29.74
nwi
2
18
Mott, Christiana
9
SUNY Geneseo
29.92
nwi
4
19
Murzynski, Carey
9
SUNY Geneseo
29.94
nwi
4
20
Lennington, Amber
10
St. John Fisher
31.11
nwi
5
21
Wendt, Katherine
9
Cobleskill
32.92
nwi
7
22
Warner, Indira
10
Alfred U
36.89
nwi
7
23
Cruz, Destinee De La
10
Alfred U
38.11
nwi
7
24
Vargas, Dhanlleline
10
Alfred U
40.04
nwi
7
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brackley, Hannah
10
Nazareth
1:01.88c
1
2
Hughes, Hannah
10
SUNY Geneseo
1:02.29c
1
3
Joefield, Princess
9
Cobleskill
1:02.96c
1
4
Barnes, Quashanda
10
Cobleskill
1:03.53c
1
5
Newman, Stephanie
9
SUNY Geneseo
1:03.94c
3
6
McGaley, Molly
10
SUNY Geneseo
1:04.31c
2
7
Jones, Lindsay
9
St. John Fisher
1:04.73c
4
8
Richter, Angela
10
SUNY Fredonia St
1:05.93c
1
9
Coon, Kenzie
9
Nazareth
1:06.37c
2
10
Larkins, Jordyn
12
Alfred U
1:06.77c
4
10
Durr, Kate
9
Nazareth
1:06.77c
2
12
Ruiz, Natalie
9
SUNY Geneseo
1:07.06c
3
13
Rusek, Amanda
9
Daemen
1:07.20c
3
14
Travers, Kelsey
10
SUNY Fredonia St
1:07.59c
2
15
Cruz, Destinee De La
10
Alfred U
1:28.53
4
Womens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
White, Amanda
10
Rochester IT
1:24.32
1
2
Greer, Nicole
10
Nazareth
1:31.26
1
3
Czaja, Stephanie
11
Daemen
1:47.84
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Havens, Jennifer
11
Cobleskill
3:14.35
1
2
Beiter, Kaylin
10
Rochester IT
3:14.80
1
3
Sutphin, Alicia
9
Rochester IT
3:16.34
1
4
Tresino, Katie
9
SUNY Fredonia St
3:18.14
1
5
Nolan, Brooke
9
Daemen
3:19.31
1
6
Becker, Amy
9
Rochester IT
3:20.09
1
7
Moulin, Katrijn
12
Rochester IT
3:20.11
1
8
Knaul, Emily
9
Rochester IT
3:20.44
1
9
Ekweremuba, Chinessa
10
SUNY Geneseo
3:21.21
1
10
Dalton, Shannon
9
Alfred U
3:21.87
1
11
Kotas, Lauren
9
SUNY Fredonia St
3:22.91
1
12
Johnstone, Erin
12
Rochester IT
3:25.15
1
13
Karpie, Megan
9
Rochester IT
3:25.32
1
14
Thompson, Noelle
11
Daemen
3:26.27
1
15
Zoyhofski, Rachel
12
Rochester IT
3:26.84
1
16
Alex, Alyssa
9
Cobleskill
3:29.95
1
17
Bucci, Erin
9
Rochester IT
3:30.14
1
18
Rocco, Sarah
10
SUNY Fredonia St
3:32.68
1
19
Pace, Lexi
10
Daemen
3:32.76
1
20
Flick, Morgan
9
Alfred U
3:33.63
1
21
Jenney, Megan
9
Cobleskill
3:34.29
1
22
Fauteux, Chantal
9
Cobleskill
3:34.30
1
23
Reginelli, Lena
10
St. John Fisher
3:39.67
1
24
Saxton, Katie
10
St. John Fisher
3:39.69
1
25
Guzelak, Stephanie
10
St. John Fisher
3:40.83
1
26
Holland, Julianna
10
St. John Fisher
3:44.00
1
27
Perry, Yonette
9
Cobleskill
3:45.74
1
28
Elkhidir, Braa
10
Nazareth
3:56.75
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Alyssa
12
SUNY Geneseo
5:06.03
1
2
Wood, Keira
10
SUNY Geneseo
5:06.06
1
3
Kowalewski, Cailin
12
SUNY Geneseo
5:08.28
1
4
Murphy, Shannon
9
SUNY Geneseo
5:14.34
1
5
Coon, Sarah
9
St. John Fisher
5:32.75
1
6
Greiner, Becky
9
Rochester IT
5:39.71
1
7
Weir, Jordan
9
Daemen
5:39.85
1
8
Forrester, Tracie
10
Alfred U
5:40.59
1
9
Marino, Danielle
10
Rochester IT
5:40.85
1
10
Reed, Kristine
9
Rochester IT
5:42.47
1
11
Solly, Amanda
NA
SUNY Fredonia St
5:57.44
1
12
Meeson, Blair
9
Nazareth
5:57.45
1
13
Donatello, Devon
9
St. John Fisher
6:00.43
1
14
Harrington, Sarah
9
St. John Fisher
6:01.29
1
15
Schoenborn, Kirsten
11
Nazareth
6:04.92
1
16
Davis, Shannon
11
St. John Fisher
6:08.25
1
17
Nugent, Meredith
9
SUNY Fredonia St
6:11.82
1
18
Coombs, Melissa
9
Daemen
6:13.06
1
19
Rowe, Kristal
9
Nazareth
6:20.78
1
20
Hannah, Erin
10
Daemen
6:27.93
1
21
Losito, Mary
11
Nazareth
6:29.03
1
Womens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dole, Amanda
12
Rochester IT
19:28.01
1
2
Haag, Chelsea
12
SUNY Fredonia St
20:31.68
1
3
Bower, Anna
11
Rochester IT
20:45.21
1
4
Mutter, Katie
Unattached
20:47.86
1
5
Rynders, Lindsay
11
SUNY Fredonia St
21:41.65
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hoh, Allison
11
SUNY Geneseo
09.63
nwi
1
2
Hall, Chelsea
11
Alfred U
09.77
nwi
1
3
Burkhart, Hailey
10
Rochester IT
09.91
nwi
1
4
Griewisch, Hailey
10
SUNY Fredonia St
10.19
nwi
1
5
Kuberka, Towi
11
SUNY Geneseo
10.28
nwi
1
6
Jones, Lindsay
9
St. John Fisher
10.35
nwi
1
7
Morrissey, Keaghlan
12
Nazareth
10.46
nwi
1
8
May, Natalie
12
Rochester IT
10.61
nwi
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hoh, Allison
11
SUNY Geneseo
09.55
nwi
2
2
Burkhart, Hailey
10
Rochester IT
09.72
nwi
2
3
Hall, Chelsea
11
Alfred U
09.75
nwi
1
4
Griewisch, Hailey
10
SUNY Fredonia St
10.01
nwi
1
5
May, Natalie
12
Rochester IT
10.19
nwi
1
6
Jones, Lindsay
9
St. John Fisher
10.23
nwi
2
7
Kuberka, Towi
11
SUNY Geneseo
10.24
nwi
2
8
Morrissey, Keaghlan
12
Nazareth
10.48
nwi
2
9
Stefanik, Morgan
9
Daemen
10.51
nwi
2
10
Barnes, Quashanda
10
Cobleskill
10.70
nwi
1
11
Harding, Meg
10
St. John Fisher
10.84
nwi
1
12
Monte, Elizabeth De
11
Alfred U
11.01
nwi
2
13
Wendt, Katherine
9
Cobleskill
11.34
nwi
1
14
Heiligenthaler, Joelle
9
St. John Fisher
12.26
nwi
2
15
Czaja, Stephanie
11
Daemen
12.31
nwi
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Nazareth
1:50.41
1
2
Relay Team
St. John Fisher
1:53.28
2
3
Relay Team
Alfred U
1:55.21
1
4
Relay Team
Rochester IT
1:55.58
1
5
Relay Team
SUNY Geneseo
1:56.75
1
6
Relay Team
Rochester IT
2:01.76
2
7
Relay Team
Alfred U
2:09.87
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St. John Fisher
4:22.36
2
2
Relay Team
Rochester IT
4:23.17
1
3
Relay Team
Nazareth
4:27.65
1
4
Relay Team
SUNY Fredonia St
4:29.98
1
5
Relay Team
Alfred U
4:31.90
1
6
Relay Team
Rochester IT
4:37.07
2
7
Relay Team
SUNY Fredonia St
4:39.86
2
8
Relay Team
St. John Fisher
4:42.93
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
SUNY Geneseo
9:28.39
1
2
Relay Team
St. John Fisher
10:37.48
1
3
Relay Team
Rochester IT
10:45.49
1
4
Relay Team
Rochester IT
10:50.76
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Desens, Nicole
10
SUNY Fredonia St
11.26m
(36'11.25)
1
2
Goodberlet, Kathleen
11
SUNY Fredonia St
11.19m
(36'8.5)
1
3
Willson, Paige
10
St. John Fisher
11.14m
(36'6.5)
1
4
Pinette, Ashley
11
Daemen
10.21m
(33'5.75)
1
5
Burkhart, Hailey
10
Rochester IT
9.77m
(32'0.5)
1
6
Sofia, Elizabeth
11
Rochester IT
9.76m
(32'0.25)
1
7
Brower, Rebecca
10
Cobleskill
9.68m
(31'9)
1
8
Kirsch, Jennifer
11
Alfred U
9.66m
(31'8.25)
1
9
Beck, Kelly-Jo
12
Alfred U
9.63m
(31'7)
1
9
Blatz, Kari
12
Alfred U
9.63m
(31'7)
1
11
Slawinski, Elyssa
10
SUNY Geneseo
9.61m
(31'6.25)
1
12
Cook, Kirstin
12
Alfred U
9.52m
(31'2.75)
1
13
Cutrona, Francesca
9
Daemen
9.11m
(29'10.5)
1
14
Williams, Emily
10
St. John Fisher
8.96m
(29'4.75)
1
14
Breslin, Danielle
12
Rochester IT
8.96m
(29'4.75)
1
16
Rickman, Heather
9
SUNY Fredonia St
8.89m
(29'2)
1
17
Burkhard, Mariah
9
Daemen
8.79m
(28'10)
1
18
Sentiff, Catherine
9
Nazareth
8.53m
(27'11.75)
1
19
Hogan, Jessica
12
Nazareth
8.49m
(27'10.25)
1
20
Gallery, Meaghan
9
SUNY Geneseo
8.48m
(27'9.75)
1
21
Goot, Alyssa
10
Alfred U
8.33m
(27'3.75)
1
22
Bamann, Shannon
10
St. John Fisher
8.19m
(26'10.25)
1
23
Stoltzfus, Sarah
9
Rochester IT
7.88m
(25'10)
1
24
Henzler, Stephanne
10
Cobleskill
6.95m
(22'9.5)
1
25
Vargas, Dhanlleline
10
Alfred U
5.68m
(18'7.5)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sofia, Elizabeth
11
Rochester IT
13.31m
(43'8)
1
2
Vassiliou, Joanna
11
St. John Fisher
13.07m
(42'10.5)
1
3
Metzger, Loren
11
SUNY Fredonia St
12.98m
(42'7)
1
4
McClean, Jessica
11
SUNY Fredonia St
12.96m
(42'6)
1
5
Goodberlet, Kathleen
11
SUNY Fredonia St
12.90m
(42'3.75)
1
6
Youngkrans, Taylor
11
St. John Fisher
12.71m
(41'8.25)
1
7
Desens, Nicole
10
SUNY Fredonia St
12.57m
(41'2.75)
1
8
Slawinski, Elyssa
10
SUNY Geneseo
12.17m
(39'11)
1
9
Rickman, Heather
9
SUNY Fredonia St
12.16m
(39'10.5)
1
10
Henzler, Stephanne
10
Cobleskill
11.48m
(37'7.75)
1
11
Fiacco, Jenna
10
SUNY Fredonia St
11.31m
(37'1.25)
1
12
Brower, Rebecca
10
Cobleskill
10.96m
(35'11.5)
1
13
Stoltzfus, Sarah
9
Rochester IT
10.89m
(35'8.5)
1
14
Hogan, Jessica
12
Nazareth
10.46m
(34'3.75)
1
15
Williams, Emily
10
St. John Fisher
10.07m
(33'0.25)
1
16
Irish, Heather
Unattached
9.86m
(32'4)
1
17
Willson, Paige
10
St. John Fisher
9.20m
(30'2)
1
18
Dugan, Mary Katherine
12
St. John Fisher
8.82m
(28'11)
1
19
Gallery, Meaghan
9
SUNY Geneseo
8.74m
(28'8)
1
20
Bamann, Shannon
10
St. John Fisher
8.67m
(28'5.25)
1
21
Sentiff, Catherine
9
Nazareth
7.22m
(23'8.25)
1
--
Breslin, Danielle
12
Rochester IT
FOUL
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Monte, Elizabeth De
11
Alfred U
1.53m
(5'0)
1
2
Shumway, Jessica
12
SUNY Geneseo
1.53m
(5'0)
1
2
Knab, Lisa
10
St. John Fisher
1.53m
(5'0)
1
4
Harkness, Taylor
9
Rochester IT
1.53m
(5'0)
1
5
Wasielewski, Kayleigh
9
SUNY Fredonia St
1.48m
(4'10.25)
1
6
Dunbar, Bridget
9
Nazareth
1.43m
(4'8.25)
1
6
Barnes, Quashanda
10
Cobleskill
1.43m
(4'8.25)
1
8
Hacker, Michaela
10
St. John Fisher
1.38m
(4'6.25)
1
8
Vona, Meg
11
St. John Fisher
1.38m
(4'6.25)
1
10
Pitman, Courtney
9
Nazareth
1.33m
(4'4.25)
1
--
Hall, Chelsea
11
Alfred U
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pierson, Taylor
9
Nazareth
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
2
Lattuca, Nicoletta
10
St. John Fisher
4.94m
(16'2.25)
nwi
1
3
Graudons, Rebecca
11
Alfred U
4.83m
(15'10)
nwi
1
4
Villar, Gabrielle
10
Rochester IT
4.82m
(15'9.75)
nwi
1
5
Strozyk, Jessica
11
SUNY Fredonia St
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
6
Entress, Amanda
9
Nazareth
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
7
Neal, Mackenzie
11
Rochester IT
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
8
Pettit, Corine
11
Alfred U
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
9
Sostack, Skylar
9
Rochester IT
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
10
Miller, Andrea
9
Rochester IT
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
11
Harkness, Taylor
9
Rochester IT
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
12
Lam, Melissa
10
SUNY Geneseo
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
13
Wessells, Daniele
9
St. John Fisher
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
14
Preston, Kelly
9
SUNY Geneseo
4.33m
(14'2.25)
nwi
1
15
Sosnowski, Jillian
10
Daemen
4.29m
(14'0.75)
nwi
1
16
Stefanik, Morgan
9
Daemen
4.28m
(14'0.5)
nwi
1
17
Holland, Julianna
10
St. John Fisher
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
18
Littere, Amanda
9
Daemen
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
19
Burkhard, Mariah
9
Daemen
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
20
Bierman, Kylie
9
Alfred U
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
--
Hall, Chelsea
11
Alfred U
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yousett, Kelci
11
SUNY Fredonia St
10.45m
(34'3.25)
nwi
1
2
Devine, Meghan
10
SUNY Fredonia St
10.25m
(33'7.5)
nwi
1
3
Entress, Amanda
9
Nazareth
10.21m
(33'5.75)
nwi
1
4
Pettit, Corine
11
Alfred U
10.11m
(33'2)
nwi
1
5
Bierman, Kylie
9
Alfred U
9.64m
(31'7.5)
nwi
1
6
Stein, Samantha
10
Rochester IT
9.27m
(30'4.75)
nwi
1
7
Miller, Andrea
9
Rochester IT
9.14m
(29'11.75)
nwi
1
8
Stefanik, Morgan
9
Daemen
8.97m
(29'5)
nwi
1
--
Strozyk, Jessica
11
SUNY Fredonia St
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Graudons, Rebecca
11
Alfred U
3.33m
(10'11)
1
2
Yousett, Kelci
11
SUNY Fredonia St
3.03m
(9'11.25)
1
3
Chisi, Sibongile
10
Nazareth
2.88m
(9'5.25)
1
4
Kurbs, Olivia
9
SUNY Fredonia St
2.88m
(9'5.25)
1
5
Redmond, Danyelle
9
St. John Fisher
2.58m
(8'5.5)
1
6
Lam, Melissa
10
SUNY Geneseo
2.43m
(7'11.5)
1
7
Ratajczak, Alyssa
10
Rochester IT
2.32m
(7'7.25)
1
--
Caldwell, Alexandria
10
St. John Fisher
NH
(--)
1
--
Myshchuk, Solomia
10
St. John Fisher
NH
(--)
1
--
Chesnut, Samantha
9
SUNY Fredonia St
NH
(--)
1
--
Preston, Kelly
9
SUNY Geneseo
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#rochester
#institute
#technology
#early
#season
#invitational
More news
Pair compete in men's heptathlon in Ohio
School record among solid season-opening finishes
390 shares:
RIT Early Season Invitational
,
Alfred University Track and Field and Cross Country - Alfred, New York
,
Daemen College Track & Field and Cross Country - Amherst, New York
,
DyeStatCOLLEGE.com
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for SUNY Fredonia Track and Field and Cross Country - Fredonia, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
41
2022
56
2021
88
2020
1
61
2019
97
2018
131
2017
151
2016
110
2015
162
2014
151
2013
1
141
2012
1
39
2011
1
3
2009
1
Show 11 more
Hashtags
#rochester
#institute
#technology
#early
#season
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!